1/2001
Pisali o Sierpcu
Przegląd wybranych artykułów prasowych (grudzień 2000 r.-styczeń 2001 r.)

1. AC: W miastach lepiej. Gazeta na Mazowszu nr 26 s.3. Limity uczniów w klasach. W sierpeckich szkołach liczba uczniów nie przekracza liczby 25

2. AC, MARS : Kto tu rządzi? Gazeta na Mazowszu nr 289 s.3, Konflikt w Radzie Miasta Sierpca.

3. ADAMKOWSKI Arkadiusz : Właśnie zaczyna się pustynny harmattan; Gazeta na Mazowszu nr 299 s. 8-9 ,zdj. Obszerny artykuł o księdzu Tomaszu Szablewskim z Borkowa Kościelnego k.5ierpca i jego religijnej misji w Afryce.

4. DANIELUK Jacek : Nie ma już komisariatów policji .Tygodnik Płocki nr 3 s.5, zdj. W powiecie sierpeckim zostały zlikwidowane komisariaty. Nie oznacza to jednak, że tereny wiejskie tego powiatu zostały pozbawione opieki policji.

5. GRODZICKI Jakub: Faceci w czerni. Gazeta na Mazowszu nr 286 s.l6,zdj. Piłka ręczna. I liga, seria B; Zob. też: Strefa spadkowa. Gaz. na Mazowszu nr 296 s. 11, zdj.; Zwycięscy piwosze. Gaz. na Maz. nr 8 s. 8,zdj; Piwosze na dnie. Gaz. na Maz. nr 26 s.12,zdj.

6. GRODZICKI Jakub: Kiepscy i policjanci. Gazeta Na Mazowszu nr 292 s.16 Amatorska liga zakładów pracy, organizacji społecznych i drużyn osiedlowych w piłkę nożną. Zob. też : To już koniec sierpeckiej ligi. Gazeta na Mazowszu nr 11 s.12

7. GRODZICKI Jakub, GSZ : Piłka w kajaku. Gazeta na Mazowszu nr 298 s.l6, zdj. Pływanie. Festiwal w Sierpcu. Sierpczanie byli świadkami pierwszego w naszym mieście meczu kajak-polo.

8. GRODZICKI Jakub: Święto w Borkowie. Gazeta na Mazowszu nr 4 s.l2,zdj. Oddanie do użytku sali gimnastycznej we wsi Borkowo Kościelne w pow. sierpeckim.

9. GRODZICKI Jakub: Toast za współpracę. Gazeta na Mazowszu nr 19 s.4,zdj. Delegacja hiszpańskiego miasteczka San Pedro del Pinatar i władze Sierpca podpisali list intencyjny o współpracy kulturalnej i gospodarczej.

10. GRODZICKI Jakub,Szkopek Grzegorz: Niech żyje nam rezerwa. Gazeta na Mazowszu nr 9 s.12. Piłka ręczna. Liga międzywojewódzka. Zob. też Zabrakło fajerwerków. Gazeta na Mazowszu nr 14 s.12.

11. GRODZICKI Jakub:, WN: Towarzysko z Litwą. Gazeta na Mazowszu nr 4 s.12 Piłka ręczna, mecze reprezentacji.

12. Jol.: Amatorska liga. Tygodnik Płocki nr 2 s.33. Amatorska liga piłki nożnej zorganizowana przez Ognisko TKKF "Kubuś". W zawodach wystartowało 14 drużyn.

13. Jol.: O utrzymanie się w IV lidze. Tygodnik Płocki nr 5 s.33. Kasztelan Sierpc przed sezonem. 3stycznia rozpoczęli okres przygotowawczy do rundy rewanżowej sezonu 2000/2001.

14. MARS, Grpdzicki Jakub: Piwosze demolują. Gazeta na Mazowszu nr 289 s.l2,zdj. Piłka ręczna I liga seria B.

15. KOWALSKA Hanna: Niezawodni przyjaciele. Sierpeccy społecznicy. Czuwaj (Miesięcznik Instruktorów ZHP) - 2001 nr 1 s.29. Artykuł poświęcony Krystynie i Hubertowi Szczepkom.

16. MARS, HW, JG :Kośmider odchodzi? Gazeta na Mazowszu nr 16 s. 1.

17. PiK:Sierpecki partner. Tygodnik Płocki nr 3 s.2. Hiszpańskie miasteczko od soboty 20.01.2001 r. miasteczkiem partnerskim Sierpca. Burmistrzowie obydwu miejscowości podpisali list intencyjny mający na celu nawiązanie współpracy gospodarczej, kulturalnej i turystycznej.

18. rad:Centrum Kształcenia Praktycznego. Tygodnik Płocki nr 50 s. 11. Od stycznia zaczyna funkcjonować placówka oświatowa CKP. Bazą do utworzenia placówki stały się warsztaty szkolne funkcjonujące przy ZS nr 1 w Sierpcu.

19. rad: Dla studentów i powiatu. Tygodnik Płocki nr 50 s. 11. Na wydziale zamiejscowym Inżynierii i Kształtowania Środowiska SGGW w Sierpcu zaczęła funkcjonować wysokospecjalistyczna pracownia chemiczna. Z pracowni mogą korzystać nie tylko studenci, ale również uczniowie L.O.

20. rad :Kto odchodzi, kto zostaje. Tygodnik Płocki nr 51/52 s.5. Wniosek radnych o odwołanie przewodniczącego Rady Miasta S. Majchrzaka. Odwołanie nadzwyczajnej sesji wskutek wycofania się części radnych.

21. rad: Parner z Hiszpanii. Tygodnik Płocki nr 5 s.11. List intencyjny, dotyczący nawiązania współpracy pomiędzy Sierpcem a hiszpańskim San Pedro del Pinatar podpisano 20 stycznia. Jest on zapowiedzią przyszłej, długofalowej współpracy pomiędzy miastami, obejmującej wiele dziedzin życia społecznego, kulturalnego, turystycznego i gospodarczego.

22. rad: Przedszkolne "Słoneczko". Tygodnik Płocki nr 50 s.17. Gazetka dzieci z Przedszkola nr I w Sierpcu.

23. rad :Przyjaciele przedszkola. Tygodnik Płocki nr 3 s. 8, zdj. Działają w ramach powołanego przed dziesięcioma miesiącami Stowarzyszenia Przyjaciół Przedszkola nr 1 w Sierpcu "Nasze Dzieci".

24. rad: W jaki sposób chronić? Tygodnik Płocki nr 1 s. 11. Dyskusja nad polityką ochrony środowiska z udziałem rektorów, dziekanów i prodziekanów Akademii Rolniczych z terenu całej Polski.

25. rad:Według regulaminu. Tygodnik Płocki nr 5 s.9. Pomoc pedagogiczno-psychologiczna. Liczba przeznaczonych na realizację pomocy uczniom sierpeckich szkół została utrzymana na takim samym poziomie jak w roku minionym.

26. rad: Z mniejszym budżetem.Tygodnik Płocki nr 3 s.11. Budżet powiatu sierpeckiego na rok 2001 jest po raz kolejny budżetem niedoszacowanym.

27. RADWAŃSKA Teresa: Cukrzycowa profilaktyka. Tygodnik Płocki nr 4 s.l5,zdj. W bieżącym roku działania prowadzone przez Powiatowe Stowarzyszenie Diabetyków w Sierpcu, będą skoncentrowane na prowadzeniu akcji pozwalających na wczesne wykrycie i podjęcie jak najszybciej właściwego leczenia u osób zagrożonych wystąpieniem tej choroby. Zob. też. O zapobieganiu cukrzycy. Tygodnik Płocki nr 49 s.11. zdj.

28. SPOSÓB na sukces .Tygodnik Płocki nr 5 s.2l,zdj. Zakłady Mięsne Olewnik - wyróżnione za całokształt działalności w latach ubiegłych przez Krajowe Centrum Doradztwa Rozwoju Rolnictwa i Obszarów Wiejskich - odnoszą po raz kolejny sukces.11.01.2001 r. w Centrum Kongresowym Akademii Rolniczej w Krakowie podczas Międzynarodowej Konferencji Naukowej nagrodzono właściciela Zakładów Mięsnych "Olewnik" w Konkursie na najlepsze działania kreujące przedsiębiorczosć.

29. SZYPERSKI Marek: Na razie urlop. Gazeta na Mazowszu nr 289 s.3, zdj. Wywiad z burmistrzem Markiem Kośmidrem.

30. TO jeszcze nie koniec. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Gazeta na Mazowszu nr 7,s.3, zdj. Na ulicach Sierpca kwestowało 30 wolontariuszy ze szkół średnich oraz 16 harcerzy. Łącznie w Sierpcu zebrano w gotówce trochę ponad 13,6 tys. zł

Opracowała mgr Maria Wiśniewska