1/2001
Choinka dla dzieci

W dniu 18 stycznia 2001 roku odbyła się choinka noworoczna dla dzieci z naszego miasta. Choinkę zorganizowali: CARITAS działający przy Parafii Fara oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sierpcu. Oprawą muzyczną i artystyczną zajął się zespół pracowników Sierpeckiego Domu Kultury.

W choince uczestniczyło 280 dzieci z rodzin będących pod opieką MOPS i Caritas. Ogromną pomysłowością i energią wykazała się 13 DH "Pomyłka", która zachęcała i bez wytchnienia bawiła się z zaproszonymi dziećmi. Dobre humory dopisywały wszystkim, zwłaszcza w czasie trwania konkursów i zabaw prowadzonych z fantazją przez Dyrektora Zbigniewa Czajkowskiego. Nagrodami w konkursach były zabawki, książki, maskotki ofiarowane przez grupę pięciolatków z Przedszkola nr 3 oraz PCK.

W części artystycznej wystąpili podopieczni SDK: Maciej Chojnacki; "Bąble" przygotowane przez Panią Ewę Wysocką. W premierowym występie popisywała się swoimi umiejętnościami najmłodsza grupa "Kasztelanki" prowadzona przez Panią Jadwigę Chojnacką. Dzieci bawiły się wspaniale lecz z niecierpliwością wyglądały Mikołaja. Mikołaj miał ręce pełne roboty, dlatego też musiał skorzystać z pomocy "Skrzatów" - harcerek.

Dzieci były radosne i pogodne a ich twarze rozjaśniały uśmiechy. Wszystko to zawdzięczamy pomocy sponsorów: Rady Miejskiej i Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Pana Huberta Szczepka - Prezesa Kasztelan Browar Sierpc S.A., Pana Zbigniewa Charzyńskiego - Prezesa Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Sierpcu, Pana Kazimierza Urbańskiego - Przewodniczącego Zarządu Osiedla nr 2, Banku PKO BP w Sierpcu, Pani Krystyny Domżalskiej - Hurtownia Cytrusów.

Wszystkim osobom i firmom które przyczyniły się do organizacji choinki serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy
Hanna Wiktor Alina Olszewska
Przewodnicząca Oddziału CARITAS Kierownik MOPS