5/2001
PUCHAR X-LECIA "ROZMAITOŚCI" w Sierpeckim Minimaratonie dla Danuty Kozłowskiej

Ponad 300 osób uczestniczyło w biegach IV Sierpeckiego Minimaratonu. Z różnych miast Polski, z Poznania, Warszawy, Torunia, Turka, Płocka, Włocławka, Skrwilna i okolicznych gmin powiatu sierpeckiego, w różnym wieku, przyjechali i startowali na różnych dystansach.

W poszczególnych biegach pierwsze lokaty zajęli: w kategorii szkół podstawowych, w biegu na 800 m - Joanna Kalinowska ze Szczutowa i Michał Markowski - SP nr 2 w Sierpcu

Gimnazja, 1600m: Anna Rabazińska - Sierpc, oraz Łukasz Twardowski - Szczutowo.

Bieg główny został rozegrany na trasie od Skansenu do stadionu MKS Kasztelan z zachowaniem podziału na kategorie wiekowe; 16-25 lat, 26-40, i powyżej 41 lat.

Wśród kobiet zwyciężyły:
- Małgorzata Feltynowska - nauczycielka wf w gimnazjum w Mochowie,
- Mariola Urbańczyk - z klubu "Maraton" Turek,
- Danuta Kozłowska - TKKF "Kasztelan" Sierpc.

Wśród mężczyzn w poszczególnych kategoriach wiekowych, zwyciężyli:
- Maciej Mreczko - "Olimpia" Poznań,
- Wojciech Więckowski - "Legia" Warszawa,
- Sylwester Dąbrowski - TKKF Gostynin.

Z okazji X-LECIA naszego czasopisma, Redakcja ufundowała puchar, nagrodę rzeczową i dyplom dla najlepszego zawodnika z Sierpca, startującego w najstarszej kategorii wiekowej. Miło nam było wręczyć to wyróżnienie pani Danucie Kozłowskiej, tym bardziej, że zwyciężyła w swoim biegu. Życzymy pani Danucie wiele zdrowia i dalszych sportowych sukcesów.

Koszulki z napisem "X LAT SIERPECKICH ROZMAITOŚCI", otrzymali też pierwsi trzej zawodnicy ze szkół podstawowych i gimnazjów.