3/99
Jednak druga liga
PIŁKA RĘCZNA - II LIGA - BARAŻE KASZTELAN SIERPC - UNIA TARNÓW

Sierpeccy kibice jeszcze rok będą musieli poczekać na awans Kasztelana do pierwszej ligi serii B. Pierwszy mecz w Tarnowie, gdzie wybrała się spora grupka sierpeckich kibiców zakończył się wynikiem 23:23.

Z meczem w Sierpcu wiązano duże nadzieje przede wszystkim dlatego, że Kasztelan grał przed własną publicznością. Niestety, sierpeccy szczypiorniści przystąpili do tego spotkania bardzo spięci, co odbiło odbiło się na wyniku.

Mecz był wyrównany, jednak na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy UNIA prowadziła 12:8. Końcówka należała do nas i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:13.

Druga połowa wyglądała prawie identycznie jak pierwsza: kilkubramkowa przewaga UNII i odrabianie strat przez KASZTELANA.

Do 58 minuty tarnowianie prowadzili 27:23. Kasztelan odrobił jeszcze 3 bramki, ale to nie wystarczyło na odniesienie zwycięstwa. Ostatecznie mecz zakończył się porażką 28:26.

Mecz ten mógł się zakończyć zwycięstwem KASZTELANA, jednak naszym zawodnikom zabrakło odporności psychicznej w decydujących momentach. Zawiodła również skuteczność.